Arbuzi Bar - Magiczna Tuszetia, Wyprawy, Noclegi, Transport
15397
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15397,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
 

Arbuzi Bar

Arbuzi Bar to wyjątkowe miejsce na barwnej mapie Tuszetii – guest house i bar w jednym. Bajeczna przystań dla gości spragnionych piękna, równowagi i kontaktu z naturą.

CZEŚĆ!

W naszym domu hołdujemy hasłom:

BACK TO THE ROOTS & SPREAD THE BEAUTY

Pragniemy również, aby to miejsce funkcjonowało zgodnie z założeniami PERMAKULTURY.

Co to takiego?

“Celem permakultury jest projektowanie zdrowych i ekologicznie prosperujących społeczności. Drogę ku temu wskazują trzy proste etyczne zasady: troska o Ziemię, troska o ludzi oraz reinwestowanie nadwyżek w to właśnie troskliwe podejście do świata i natury“.

Nazwa ARBUZI BAR pochodzi od słowa arbuz, który jest dla nas symbolem przyjaźni, zdrowia i pełni życia.

 

Jako Arbuzi Bar oferujemy noclegi, wspólne posiłki oraz program warsztatów z zakresu muzyki, sztuki, samorozwoju i ekologii. Zapraszamy szczególnie kobiety, chcące na nowo obudzić w sobie swoją prawdziwą naturę. WARSZTATY

 

Przyjeżdżając do nas będziesz miała szansę odzyskać kontakt z Naturą i samą sobą. Pomogą Ci w tym  idealne ku temu warunki, jakie stwarza Tuszetia i atmosfera domu.

Miejsce prowadzą dwie kobiety, które odnalazły w sobie siłę do działania na rzecz zmian klimatycznych na świecie, poprzez wspieranie kobiet w ich samorozwoju. Swoim doświadczeniem i nowo odkrytymi wartościami życia w zgodzie z naturą, pragną dzielić się ze swoimi gośćmi.

Ważnym dla nas faktem jest patronat organizacji TREESISTERS, której celem jest ponowne zalesienie lasów tropikalnych i zwiększenie terenów zielonych na całym globie. TREESISTERS skupia kobiety wspierając ich samorozwój, między innymi dzięki mapie 5 kroków.

Jeśli i Ty kochasz Matkę Ziemię i czujesz potrzebę działania dla ochrony jej piękna, koniecznie zajrzyj: https://www.treesisters.org/home/explore/the-map-of-five-choices

 

♥ Zapraszamy Cię!

CENA ZA NOCLEG TO 30 GEL (50 PLN)+ WYŻYWIENIE 25 GEL (40 PLN)

W naszej wsi spotkasz wielu podobnych do siebie ludzi.

Jeżeli jesteś i marzy Ci się podróż w głąb siebie – to miejsce dla Ciebie. WARSZTATY

Z przyjemnością pomożemy w zorganizowaniu przyjazdu do tego niezwykłego zakątka oraz przy zaplanowaniu czasu, jaki będziecie chcieli tu spędzić. WYPRAWY

Piszcie do nas! TUTAJ

EKOLOGICZNIE, REGIONALNIE

Produkty, z których przyrządzamy nasze wegetariańskie dania pochodzą od rodzin uprawiających warzywa w dolinie Alazani tj. u podnóża gór. Z miejsca, które przodkowie nazwali rajem, ze względu na różnorodność darów natury i serdeczność jej mieszkańców – mieszkańców krainy wina - Kecheti. Każdego dnia mamy również dostęp do świeżych produktów mlecznych, których dostarczają nam tutejsi pasterze.

PERMAKULTURA

W tym roku pragniemy uprawiać swój własny ogród i inspirując się ideą premakultury.

TRADYCYJNE WYROBY

Tylko w naszym domu będziesz miał okazję spróbować czegoś co stanowi część tutejszej historii, piwa Aludi. Jest to napój warzony z okazji święta tego górskiego regionu - Tuszetoby. Tuszetia i Chewsuretia to jedyne miejsca, w których wciąż kultywuje się pogańskie tradycje, a samo piwo wytwarzane jest od wieków według niezmiennej receptury.

CO JESZCZE?

Jeśli odwiedzicie ten region na przełomie lipca i sierpnia, będziecie mieli okazję uczestniczyć w świętowaniu, przygotowywanym wspólnie przez całą społeczność, dzielącą się obowiązkami. Jest to niesamowite wydarzenie wypełnione muzyką i tańcem. Sprowadza ono tysiące osób, wciąż związanych z tradycją przodków.

 

Piszcie do nas! KONTAKT TUTAJ!

PolandEnglish