You are here: Home > Bez kategorii > Czy szybka nauka języków obcych jest możliwa?

Czy szybka nauka języków obcych jest możliwa?

Rynek językowy pęka w szwach. Osoba decydująca się na rozpoczęcie nauki jakiegoś języka ma ogromny wybór – może uczyć się samodzielnie w domu, zapisać się na kurs językowy, wyjechać do innego kraju, skorzystać z zajęć z korepetytorem… I tak dalej – na tym bowiem możliwości się nie kończą. Jednak coraz częściej widoczne są kursy czy oferty, które oferują nam naukę obcego języka w krótkim okresie czasu. Czasami aż zadziwiająco krótkim. Czy nauka języków obcych w krótkim czasie jest możliwa?

Tak, jeśli jesteś poliglotą, a Twój umysł posiada specjalne umiejętności i pewien dar do języków. Jeśli jednak jesteś przeciętnym Kowalskim to możesz zapomnieć o tym, że nauczysz się hiszpańskiego w trzy tygodnie. Nauka języków obcych jest bowiem procesem, na który składa się wiele elementów i czynników – musimy przyswoić bardzo dużo wiedzy i informacji, aby móc skutecznie porozumiewać się w danym języku.

Dostępne na rynku oferty szybkiej nauki lepiej więc omijać szerokim łukiem. Po pierwsze, to, co oferują nam firmy nie jest możliwe do zrealizowania. Jeśli widzimy więc taką ofertę oznacza to najprawdopodobniej, że mamy do czynienia z oszustwem. Dlatego warto, aby w naszej głowie zapaliła się lampka ostrzegawcza. Drugą kwestią jest bardzo wysoka cena takich kursów, która zazwyczaj jest ukrywana do samego końca przed klientem.

Szybka nauka języków obcych jest możliwa jeśli jesteś geniuszem. Jeżeli nim nie jesteś to lepiej postawić na systematyczną i regularną naukę niż na dziwne oferty.

Comments are closed.