You are here: Home > Bez kategorii > Korepetycje czy szkoła językowa – trudny dylemat

Korepetycje czy szkoła językowa – trudny dylemat

Każda osoba, której nauka języków obcych nie jest obca w końcu natrafia na taki dylemat. Przychodzi w pewnym momencie potrzeba konfrontacji swoich umiejętności oraz rozwinięcie ich. Niezbędna jest do tego pomoc specjalisty – nie zrobimy bowiem tego sami w domu. Jakie rozwiązanie więc wybrać? Zdecydować się na prywatne lekcje z korepetytorem czy może na zajęcia w szkole językowej?

Wybierz korepetycje
To dobra opcja dla osób, które mają napięty grafik. Nie trzeba dojeżdżać na zajęcia do szkoły – korepetytor przychodzi do nas. Ponadto, mamy tutaj do czynienia z indywidualnym podejściem do ucznia – osoba prowadząca zajęcia tak dobiera materiał, aby uczeń rozwijał swoje indywidualne umiejętności i pracował nad tym, co sprawia mu trudność.
Wadą takiego rozwiązania jest cena – nawet najtańszy korepetytor będzie w skali miesiąca czy półrocza droższy od zajęć w szkole językowej. Kolejną kwestią są kompetencje i przygotowanie naszego nauczyciela – nie mamy nigdy pewności, czy jest to osoba z profesjonalnym przygotowaniem

Wybierz zajęcia w szkole językowej
Jeśli lubisz zajęcia w grupie będzie to dla Ciebie dobre rozwiązanie – możesz na zajęciach nawiązać nowe znajomości. Ponadto, jest to tańsza opcja niż korepetycje. Dodatkowo masz pewność, że lektor posiada profesjonalne przygotowanie.

Wybór formy nauki języków obcych jak widać jak kwestią indywidualną. Trzeba więc go dobrze przemyśleć i rozważyć wiele kwestii, aby nie stracić na tym, ani pieniędzy, ani swoich umiejętności.

Comments are closed.