You are here: Home > Bez kategorii > Ucz się z głową!

Ucz się z głową!

Nikt nie ma chyba wątpliwości, że umiejętna nauka języków obcych jest w dzisiejszych czasach kluczem do osiągnięcia sukcesu. Warto więc, aby podejść do tego (swoją drogą trudnego) przedsięwzięcia z głową. Wtedy nauka będzie nie tylko szybsza, ale i skuteczniejsza. Przeczytaj o kilku wskazówkach, które pomogą Ci lepiej zorganizować naukę.

Planuj
To bardzo ważne, aby mieć na swoją naukę jakiś pomysł i plan. Siadanie co kilka dni do książek pełnych gramatyki nie ma sensu. Zaplanuj naukę różnych elementów języka w czasie. Warto też, abyś określił swoje cele i wyznaczał termin ich realizacji – to sprawi, że podejdziesz do sprawy profesjonalnie.

Zanurz się w języku
Oprócz systematycznych lekcji języka warto, aby otaczał Cię on z każdej strony. Zainteresuj się więc filmami i serialami w obcym języku. Dobrym pomysłem będzie też słuchanie muzyki lub radia. Jeśli czytasz prasę – zamień ją na obcojęzyczną. Spróbuj też czytać książki w języku, którego się uczysz.

Wykorzystaj swój czas
Domyślam się, że Twój grafik jest napięty. Mój też. Dlatego dobrym sposobem na naukę języków jest wykorzystywanie każdej wolnej chwili, która i tak byłaby zmarnowana – mam tu na myśli np. dojazdy do pracy czy oczekiwanie na wizytę u lekarza w poczekalni. Dzięki temu zyskujesz kilkanaście minut dodatkowej nauki dziennie.

Comments are closed.